September 19, 2021

Liverpool e United ndajnë pikët

1 min read

Ka përfunduar pa gola super derbi anglez mes dy rivalëve më të urryer, Liverpool dhe Manchester United.

Vendasit dominuan dukshëm nga minuta e parë, derisa mysafirët më shumë provonin përmes kundëraksioneve, shkruan lajmi.net.

Ylli shqiptar Xherdan Shaqiri që nisi ndeshjen nga minuta e parë ndërtoi disa aksione të bukura dhe provoi të realizonte, por në vendin e duhur gjithmonë doli të jetë David de Gea.

“Djajtë e Kuq” zhvilluan ndeshjen më shumë në mesfushë, ku provonin kundërzbritjet me anë të Bruno Fernandesit, që pati disa goditje në portë, por të pasuksesshme.

Sidoqoftë, me këtë barazim, Unitedi mban liderin e Premierligës me 37 pikë, derisa Liverpooli tani renditët në pozitën e tretë me 34 sosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *