September 19, 2021

Avni Dehari, babai i Arbnorit dhe Astritit kandidon për deputet

1 min read

Babai i Arbnor dhe Astrit Dehari ka kandiduar për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës në listën e LVV-së, për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan IndeksOnline.

Ai do të bart numrin 5 në listën zgjedhor.

“Në listën për deputetë, nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, me numër 5, është veprimtari veteran i çështjës kombëtare, baba i Arbnorit e Astritit, patrioti i madh, Avni Dehari!”, bëjnë të ditur nga LVV në Facebook.

Kujtojmë se dy djemtë e tij, tanimë të ndjerë, kanë qenë aktivist në Lëvizjen Vetëvendosje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *